Od Boomers po Gen Z: Mezigenerační rozdíly v práci i mimo ni

Od Boomers po Gen Z:
Mezigenerační rozdíly v práci i mimo ni

Kdy: 25. dubna 2024 od 9:00 do 12:00
Kde: Zenwork, Palác Ara, Perlová 5, Praha 1
Pro koho: akce je určena HR profesionálům, Growth Manažerům, Business development manažerům, COOs nebo CEOs. 

Vstupenky: 990 Kč vč. DPH 

O eventu

Mezigenerační rozdíly jsou součástí sociálního a kulturního kontextu, který formuje naše chování, postoje a hodnoty. Obě přednášky přináší inspirativní pohled na mezigenerační rozdíly z perspektivy psychologie týmu, motivace a komunikace. Součástí přednášek je také reflexe současných trendů a výzev, kterým čelíme v kontextu mezigeneračních vztahů.

V druhé části tentokrát poskytneme mnohem větší prostor vám a vašemu sdílení. Proto budou vaše oblíbená  Speed counseling "hnízda" trvat nově celých 60 min.

Program

8:45–9:00
Registrace & občerstvení

9:00-9:40
Generační neporozumění

Martina Mikesková, psycholožka a psychoterapeutka

„Tohle za nás nebylo…“ věta, kterou mnozí zaslechneme, nebo i vyslovíme v průběhu života. Věta, která někdy odstartuje diskuzi plnou nepříjemných pocitů, a to i s blízkými osobami, které máme rádi. Pojďme se skrze příklady z praxe zamyslet nad tím, kde je vnímání rozdílů napříč generacemi destruktivní a kdy nám naopak může pomoci růst.

9:40–10:15
Mezigenerační rozdíly z pohledu komunikace v týmu a motivace

Simona Zábržová, CEO Soulmio

Můžete se těšit na konkrétní příklady, které pomáhají pochopit a adaptovat se na komunikační rozdíly mezi různými generacemi. Budeme se zabývat různými typy motivace pro práci a jak je vhodné využívat v rámci týmu.

10:15–10:30
Interaktivní diskuze: Mezigenerační vzdělávání

Společně prozkoumáme, jak otevřený přístup k mezigeneračnímu vzdělávání posouvá firemní růst a inovativnost. Podíváme se na ukázky z praxe a vzájemně si nasdílíme cenné zkušenosti přímo z firemního prostředí. Třeba právě ty vaše.

10:30 - 11:00
Coffee break & networking

11:00–12:00
HR speed-counseling
 

Speciální formát psychologické konzultace ve skupině, která bude mít jasný cíl: probrat palčivá témata, posvítit na ně z jiného úhlu, než jste zvyklí a přinést tipy, doporučení nebo inspiraci k jejich řešení. Unikátní příležitost zasednout k jednomu z kulatých stolů s odborníky, využít jejich expertní know-how a zároveň sdílet své zkušenosti i s ostatními HR profesionály. 

Jaká témata vás ve Speed counselingu čekají tentokrát?

Martina Mikesková: Mezigenerační problémy 
Možnost individuální konzultace konkrétního mezigeneračního problému ve vaší firmě. Martina je zkušená psycholožka, která vám dokáže velmi dobře poradit.
Kristýna Cetkovská: Firemní vzdělávání v mezigeneračním kontextu
Mezigenerační rozdíly jsou v pracovním prostředí velmi aktuálním tématem, které se ani agendě rozvoje zaměstnanců nevyhýbá. Naše diskuze se zaměří nejen na specifika rozvojových potřeb mladé generace, ale i na to, které kompetence potřebujeme do budoucna posilovat napříč generacemi a jak mezi ně nabídku rozvojových programů efektivně šířit.
Milan Pavlíček: Toxické vztahy
Je vaše práce otrávená negativním jednáním a stresem? Tento formát zkoumá, jak se toxické prostředí projevuje napříč generacemi a poradí, jak zvláště mladší ročníky mohou na pracovišti najít zdravou rovnováhu.
Nikol Šraibová: Sebekoučink
Interaktivní formát, kde firemní koučka Nikola prochází jednotlivé typy k sebekoučinku, zapojuje návštěvníky, vybízí ke sdílení a dává konkrétní inspiraci, jak sám se sebou efektivně pracovat.

Akci pořádáme v prostorech ZENWORK 

Objevte Zenwork i vy. Špičkovou coworkingovou oázu v centru Prahy. S moderními soukromými kancelářemi, flexibilními pracovními stoly a stylovými společnými prostory. Dokonalé místo pro práci, networking i teamové mental wellness days.

Partnerem akce je ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI) už více než 14 let posouvá hranice kvalitního vzdělávání a osobnostního rozvoje, a to předáváním praktických zkušeností. Jako přední vzdělávací platforma v České republice nabízí unikátní přístup ke vzdělávání. Lektoři ELAI patří mezi špičku ve svých oborech. Jsou to zkušení seniorní manažeři, experti a významní lídři mezinárodních firem a projektů. ELAI je také hrdým pořadatelem Týdne inovací.

Partnerem akce je SUHR

SUHR je komunita HR profesionálů, kteří se navzájem posouvají dále. Pomáhá firmám s péčí o zaměstnance skrze kvalitní HR. Organizuje kurzy, workshopy a vzdělávací programy pro všechny, kteří se ve firmách starají o své kolegy. Více na suhr.cz